👈 تبلیغات: بدون تبلیغ 👉

تحقیق دیفرانسیل

ارتباط با ما

... دانلود ...

توضیحات محصول

تحقیق دیفرانسیل

دانلود تحقیق باموضوع دیفرانسیل،
در قالب word و در 15 صفحه، قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
اگر اتومبيل هميشه بر روي خط راست حرکت مي کرد و احتياجي به پيچيدن نبود لزومي نداشت از ديفرانسيل استفاده کنيم و انتقال نيرو مي توانست به شکل هاي مختلف انجام گيرد .
در سر پيچ ها و جاده هاي ناهموار (يا وقتي که چرخ ها در گِل يا برف گير مي کند ) چرخ هاي سمت چپ و سمت راست اتومبيل مسافت هاي متفاوتي را طي مي کند . اگر اين چنين نبود يعني چرخ ها دوران مساوي داشتند يکي از چرخ ها ( چرخي که مسافت کمتري را طي مي کند ) در روي جاده سر مي خورد تا هماهنگي لازم در چرخ ها ايجاد شود که در اين حالت خطرات و خسارت هاي زياد به اتومبيل وارد مي شد مانند سائيدگي لاستيک ها افزايش مي يابد و در سرعت هاي زياد خطر انحراف اتومبيل زياد است . براي رهايي از دست چنين مشکلاتي نياز به مکانيزم است که بتواند دوران چرخ ها متناسب با مسيري را که طي مي کند تنظيم کند اين مکانيزم ديفرانسيل خواهد بود . 
قسمت هاي يک ديفرانسيل ساده :دنده پنيون ،دنده کرانويل ، هوزينگ ، دنده هاي هرز گرد ، دنده هاي پولوس
وظايف ديفرانسيل :
1- تقليل سرعت 2- تغيير جهت نيرو ( جزء در خودرو هاي که موتور شان به صورت عرضي قرار دارد ) 3- تقسيم نيرو بر چرخ ها  4- تنظيم دور در سر پيچ ها ( دور زدن در سر پيچ ها )
1- تقليل سرعت : براي ازدياد کشش اتومبيل ، ديفرانسيل بايستي گشتاور زيادي را به چرخ ها انتقال نمايد مثلاً دور موتور هاي بنزيني در حدود 6000  RPM و دور موتور هاي مسابقه در حدود 750RPM چنين دور قبل از انتقال به چرخ ها بايد به اندازه اي لازم تقليل يابد . تقليل موجود در ديفرانسيل به وسيله پينيون و کرانويل صورت مي گيرد ، چنانچه اگر تعداد دنده هاي پنيون و کرانويل را مساوي انتخاب کنيم هيچ تغيير کوپلي در اين قسمت نخواهيم داشت . ولي شرايط ايجاد مي کند توان منتقله به چرخ ها داراي سرعت کم و نيروي زياد باشد به نسبتي که بخواهيم سرعت در ديفرانسيل کم شود بايستي تعداد دندانه هاي کرانويل نسبت به پنيون را بزرگتر انتخاب نماييم برا ي مثال : ديفرانسيل فولکس واگن 1200 را در نظر مي گيريم که تعداد دندانه هاي چرخ دنده هاي پنيون و کرانويل به ترتيب 8 و 35 مي باشد ....

تحقیق دستگاه تراش و دستگاه فرز و CNC تحقیق خودروهاي چهار چرخ محرک تحقیق سيستم تعليق خودرو تحقیق سيستم هاي اندازه گيري